Krzesła biurowe - jakie kupić?

Pracownicy biurowi większość dnia spędzają siedząc. Jeśli będą siedzieć w nieodpowiednich krzesłach, łatwo i szybko nadwyrężą kręgosłupy. Krzesła biurowe powinny być zatem ergonomiczne i jak najlepiej przystosowywać się do poszczególnych osób, które na nich siedzą. Jednocześnie nie można zapominać o ich estetycznym dopasowaniu do biurowej przestrzeni. Jak zatem wybrać najlepsze rozwiązanie do swojego biura? Jakie krzesła są zarazem wygodne i dobrze się prezentują? Oto najważniejsze cechy dobrych krzeseł biurowych!
Krzesła biurowe

Krzesła biurowe – jakie powinny być?

Krzesła biurowe muszą przede wszystkim umożliwiać wygodną i zdrową postawę ciała. Ich wysokość powinna być regulowana w taki sposób, aby pracownik mógł, niezależnie od wzrostu, siedzieć z nogami ugiętymi pod kątem prostym. Równie istotne są podłokietniki, które powinny być na tyle szerokie i długie, aby odciążać ręce przez cały czas. W wielu krzesłach ich wysokość także można regulować. Najistotniejszym elementem krzeseł jest oparcie. Dobre oparcie umożliwia prawidłową postawę kręgosłupa przy każdej czynności, dzięki czemu kręgosłup nie męczy się i nie boli. Absolutną podstawą jest podparcie lędźwiowe, jednak aby pełniło swoją funkcję, oparcie również musi być regulowane i dostosowywać się do wzrostu użytkownika. Dobrym wyborem, również zdrowym dla kręgosłupa, jest zagłówek, na którym można przez chwilę odprężyć kręgosłup szyjny. Fotel nie powinien być też zbyt głęboki, bo to uniemożliwia swobodną pracę lub wymusza zaokrąglanie pleców.

Krzesła biurowe – jakie kupić?

Krzesła biurowe to nie tylko korzyści dla poszczególnych pracowników, ale także dla całego wizerunku biura. Z tego względu należy znaleźć kompromis pomiędzy tym, co wygodne, a tym, co dobrze się prezentuje. Na szczęście znalezienie estetycznych foteli biurowych nie jest problemem. Lepiej jednak unikać przytłaczających formatem krzeseł, wyglądających raczej jak z pokoju zapalonego gracza, niż profesjonalnej przestrzeni do pracy. Dzisiejsze biura stawiają zwykle na minimalistyczną elegancję. Coraz częściej odchodzi się także od klasycznie kojarzonych z biurami kolorów na rzecz jaśniejszych i mniej oczywistych barw. Najważniejszą kwestią jest jakość wykonania. Krzesła biurowe są mocno eksploatowanymi meblami. Warto wybierać takie, które posłużą przez lata. Z tego względu liczy się solidny stelaż, najlepiej z metalowymi elementami. Dobrze jest również zwrócić uwagę na utrzymanie foteli w czystości. W tej kwestii zdecydowaną przewagę zyskują fotele ze sztucznej skóry, która nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Krzesła biurowe często są osadzone na kółkach. To wygodne rozwiązanie, które znacznie ułatwia pracę. Wysokiej jakości krzesła biurowe dedykowane przedsiębiorstwom znajdziesz na stronie firmy Contino: https://www.contino.pl/katalog/krzesla-biurowe. To wyjątkowo eleganckie i ergonomiczne krzesła, osadzone w nowoczesnej stylistyce, które doskonale nadają się do intensywnego użytkowania. Contino oferuje krzesła w zróżnicowanej stylistyce. W ofercie znajdziesz zarówno krzesła utrzymane w stylu klasycznym, jak i te w nowoczesnym wydaniu.