Jakie wymiary powinien mieć stół konferencyjny?

Sala konferencyjna to miejsce szczególne. To w niej odbywają się spotkania z pracownikami, współpracownikami czy ważne spotkania z partnerami biznesowymi. Niezwykle ważny jest zatem w sali konferencyjnej odpowiedni wybór. Ogromne znaczenie pod tym kątem ma wybór mebli. Muszą pełnić funkcję zarówno reprezentacyjną, jak i użytkową. Wśród mebli konferencyjnych szczególnie ważną rolę odgrywa stół. Czym zatem kierować się przy jego wyborze?
Stoły konferencyjne

Wybór stołu konferencyjnego

Stół konferencyjny odgrywa bardzo ważną rolę w każdej sali konferencyjnej. Przede wszystkim spełnia on szereg ważnych zadań. Łączyć musi ze sobą estetykę i funkcjonalność. Musi pełnić rolę reprezentacyjną, a jednocześnie być praktyczny i funkcjonalny. To, jak wyposażona jest sala konferencyjna, świadczy bowiem o samej firmie. Spotkania odbywające się w sali muszą się odbywać w odpowiednim komforcie. Oznacza to, że wybierając stół do sali konferencyjnej uwagę zwrócić należy na to, z jakich materiałów jest on wykonany. Powinny być to materiały trwałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia.

Wyposażenie stołu konferencyjnego

Wybór stołu konferencyjnego powinien być dobrze przemyślany zwłaszcza w tych firmach, w których różnego rodzaju spotkania w sali konferencyjnej odbywają się często. Stół konferencyjny w takim przypadku powinien pozwalać na swobodne i wygodne korzystanie z różnego sprzętu elektronicznego. Oznacza to, że wyposażony powinien być w odpowiednie przepusty na kable, kanały kablowe czy mediaporty. Pozwoli to na komfortowe korzystanie z komputerów czy rzutników. W dzisiejszych czasach dobrze jest również, jeśli stół w sali konferencyjnej pozwala na swobodne podłączenie różnego rodzaju urządzeń służących do przeprowadzania wideo- czy telekonferencji.

Wielkość stołu konferencyjnego

Wymiary stołu konferencyjnego mają bardzo duże znaczenie. Przede wszystkim mają znaczny wpływ na komfort i wygodę osób siedzących przy stole i biorących udział w konferencji. Dlatego wybierając stół należy wziąć pod uwagę, ile mniej więcej osób będzie przy nim zasiadać. Zakłada się bowiem, że dla każdej osoby siedzącej przy stole konferencyjnym powinno się rezerwować ok. 70 cm szerokości stołu. Innymi słowy, każda osoba siedząca przy stole powinna swobodnie korzystać z laptopa, z dokumentów, a przy tym powinna móc swobodnie napić się herbaty, kawy czy wody. Nie bez znaczenia jest również głębokość stołu konferencyjnego. Jeśli uczestnicy konferencji siedzą przy stole tylko z jednej strony, to jego głębokość wynosić powinna ok. 60-70 cm. Jeśli natomiast siedzą po obu stronach stołu, wówczas jego głębokość wynosić powinna przynajmniej 90 cm.

Układ stołu konferencyjnego

Jeśli chodzi o wymiar stołu konferencyjnego, nie można zapomnieć o jego układzie. Powszechnie wykorzystuje się stoły w kształcie prostokąta lub owalu. To dość praktyczne rozwiązanie. Osoba prowadząca spotkanie może przy takim stole objąć wzrokiem wszystkich uczestników. Dziś na rynku dostępne są różne modele stołów konferencyjnych. Ciekawe i nietuzinkowe rozwiązania proponuje firma CONTINO Meble Biurowe. Pozwala na wybór takiego modelu, który idealnie odpowiadać będzie konkretnym oczekiwaniom i wymaganiom.